Strona główna » Aktualności klubowe » 36. PKO Wrocław Maraton

36. PKO Wrocław Maraton

16 września 2018


 
 
Kolejny, już 36. PKO Wrocław Maraton za nami
W dniu 9 września 2018 r. po raz kolejny jako Międzyzakładowy Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy PKP Wrocław Główny braliśmy czynny udział w 36 Wrocław Maratonie i tym razem zadanie które postawił przed nami Organizator  –  organizujecie PÓŁMETEK.
W zaproszeniu do nas w sprawie udziału napisano kilka ciepłych słów: Szanowny Panie Prezesie Drogi Andrzeju. Jesteście bardzo potrzebni w organizacji 36 Wrocław Maratonu. Nie wyobrażam sobie aby ktoś inny  lepiej zabezpieczył  Półmetek Wrocław Maratonu niż Twoja Grupa z Klubu Krwiodawców. Doskonałe tradycje trzeba kultywować. Serdecznie zapraszam Ciebie na spotkanie , na spotkanie na Stadion Olimpijski , w celu ustalenia szczegółów . Michał Popek – Zastępca Dyrektora ds. Sportu, Rekreacji i Marketingu MCS Wrocław
O godz. 9:00 nastąpił start ze Stadionu Olimpijskiego, ok. 4500 biegaczy wyruszyło na trasę ulicami miasta Wrocławia. Na linii PÓŁMETKA jako pierwsi już po 32 minutach pojawili się pierwsi uczestnicy na wózkach (zwani potocznie wózkersami). Pierwsi biegacze pojawili się na naszym posterunku  o godz. 10:05. Ok. 11:05  przebiegł linię półmetka  Krzysztof Słupecki nr startowy 2240  –  Naczelnik  Działu Infrastruktury Zakładu Zachodniego PKP „Intercity” SA  w Poznaniu. Ostatni biegacz linię półmetku minął ok. 12:20
Znamy już zwycięzców 36. PKO Wrocław Maratonu!  Poniżej przedstawiamy najlepszych zawodników z kategorii generalnej mężczyzn i kobiet,  kategorii najlepsi Polacy i Polki oraz zwycięzców w kategorii wózki z napędem pośrednim – mężczyźni i kobiety. Gratulujemy.
 
Klasyfikacja generalna mężczyźni:
1 miejsce – Bor  Barnabas Kipyego KENIA
2 miejsce – Tuei  Hoea Kiplagat KENIA
3 miejsce – Rop  Abel Kibet KENIA
 
Klasyfikacja generalna kobiety:
1 miejsce – Matebo  Ruth Chemisto KENIA
2 miejsce – Kimutai  Hellen Jepkosgei KENIA
3 miejsce – Szabó  Tünde WĘGRY
 
Klasyfikacja najlepsi Polacy:
1 miejsce – Jastrzębski  Kamil
2 miejsce – Rogiewicz  Andrzej
3 miejsce – Dąbrowski  Przemysław
 
Klasyfikacja najlepsze Polki:
1 miejsce – Biała  Antonina
2 miejsce – Kucharska  Ewa
3 miejsce – Kuta  Krystyna
 
Wózki z napędem pośrednim, mężczyźni:
1 miejsce – Wilk  Rafał POLSKA
2 miejsce – Giera  Krystian POLSKA
3 miejsce – Łyko  Tomasz POLSKA
4 miejsce – Witkowski Mateusz POLSKA
 
Wózki z napędem pośrednim, kobiety:
1 miejsce – Oroszova  Anna SŁOWACJA
2 miejsce – Zubowicz  Katarzyna POLSKA
3 miejsce – Pudlis  Monika POLSKA
4 miejsce – Czarnecka  Joanna POLSKA
 
W tym miejscu należy powiedzieć że Krzysztof Słupecki po raz pierwszy wystartował w Maratonie czyli na dystansie  42,195 m. Uplasował się na 2063 miejscu w kategorii open z  czasem  04:22:46, natomiast w kategorii M – 50  zajął 171 miejsce. Wcześniej Krzysztof biegał najdłuższe dystanse to  Pół Maratony. W tym roku w czerwcu  na Nocnym Półmaratonie Wrocław którego dystans to 21,097 m. – Krzysztof zajął 2279 miejsce w kategorii open z czasem 01:45:09 ( ogółem wystartowało 10832 zawodników ).  Po ukończonym  tegorocznym Maratonie  Krzysztof powiedział mi że  do 30 km wszystko było ok. i nawet dobrze się biegło ale później  to już był horror bo zaczęło brakować tlenu.
Być może startowali też i inni Nasi pracownicy ale w ferworze nie dostrzegłem.
Moim zdaniem  bardzo dobry start Krzysztofa,  w Przyszłości może być tylko lepiej .  Myślę również że my jako organizatorzy  PÓŁMETKA  zdaliśmy  egzamin.
Treść i foto  – Andrzej Grębla
oraz  zdjęcia  organizatora.
 
Zdjęcia w Galerii.
 
 

Aktualności klubowe

Brak komentarzy to “36. PKO Wrocław Maraton”

Leave a Reply

(required)

(required)