Strona główna » Aktualności klubowe » 34 PKO Wrocław Maraton

34 PKO Wrocław Maraton

13 września 2016

 

Półmetek Krwiodawców.

 
11 września w stolicy Dolnego Śląska odbył się 34. PKO Maraton Wrocław.  Na dystansie 42.195 metrów wystartowało ok. 4500 osób, a do mety dotarło 4120 biegaczy. Na półmetku maratonu zlokalizowany był jeden z 30 punktów dopingu zawodników, obsługiwany przez Międzyzakładowy Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy PKP Wrocław Główny.
W ocenie uczestników Maratonu nasz punkt został bardzo wysoko oceniony i na 30 ekip zostaliśmy sklasyfikowani na 6 miejscu. Oczywiście w naszym punkcie znajdowały się elementy firmowe, w tym namiot PKP Intercity, który w tym dniu wyjątkowo się przydał i chronił przed palącym słońcem (temperatura przekraczała 30 stopni Celsjusza). Szkoda jedynie, że ponownie bez odzewu pozostała prośba o udostępnienie firmowych gadżetów – reklama podczas takiego wydarzenia (za darmo) mogłaby okazać się bardzo wartościowa.
Do naszych obowiązków na półmetku należało m.in. ustawienie bramy, zegara i czytników, które sczytywały czasy biegaczy na półmetku i przesyłały je na metę. Było też stanowisko komentatora, z którego informowaliśmy i dopingowaliśmy uczestników. Kilkadziesiąt metrów przed półmetkiem ustawiliśmy coś, czego przy takiej pogodzie zawodnicy bardzo potrzebowali – kurtynę wodną.
Mimo upału płaska trasa umożliwiła zwyciężczyni ukończenie biegu w czasie 02:34:09.              W ten sposób Kenijka Stellah Jepngetich Barsosio ustanowiła nowy rekord wrocławskiego maratonu. Co ciekawe, poprzedni rekord (gorszy o 2 minuty i 6 sekund) również należał do niej.  Najszybszy z mężczyzn, Cosmas Mutuku Kyeva (także z Kenii), dobiegł do mety w czasie 02:14:38 – zaledwie 70 sekund gorszym od rekordu. Najszybszy z Polaków, Paweł Ochal, zameldował się na finiszu jako czwarty po 2 godzinach, 20 minutach i 36 sekundach. Łącznie w pierwszej dziesiątce znalazło się trzech Polaków, w tym jeden wrocławianin – Grzegorz Gronostaj (miejsce 9.).
Po zakończeniu Dyrektor Maratonu Wojciech Gęstwa osobiście podziękował nam za zaangażowanie i pomoc organizacyjną. Powiedział, że tak jak w poprzednich latach wyznaczył nam trudne zadanie tj. organizację i obsługę półmetka maratonu, bo wie, że na nas może liczyć. Zapewnił, że w takiej roli widzi nas w kolejnych maratonach, a w półmaratonie będziemy odpowiedzialni za przygotowanie medali oraz ich wręczanie na mecie. Z rąk Dyrektora Gęstwy, otrzymaliśmy pamiątkowe Medale 34. PKO Maratonu Wrocław
Chciałbym podziękować Krwiodawcom naszego Klubu a zarazem pracownikom za to, że chcieli wziąć udział w przedsięwzięciu i spisali się na medal. Wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pomóc w podobnych działaniach w przyszłości. Do zobaczenia 17 czerwca przyszłego roku podczas jubileuszowego 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu.
sześć kurtyn wodnych. Przy trasie rozstawiono prawie 30 punktów do dopingowania zawodników. Sześciu DJ-ów z Akademickiego Radia LUZ zapewniało muzykę w różnych punktach w mieście.
Maraton w liczbach
Na potrzeby uczestników przygotowano 30 000 litrów napoju izotonicznego i 49 000 litrów wody mineralnej.  Maratończykom zapewniono 7 600 kg bananów, a na mecie czekało na nich 1650 kg lodu. Od piątego kilometra, punkt z wodą znajdował się co 2,5 kilometra, w tym sześć kurtyn wodnych. Przy trasie rozstawiono prawie 30 punktów do dopingowania zawodników. Sześciu DJ-ów z Akademickiego Radia LUZ zapewniało muzykę w różnych punktach w mieście.
 

 
Zdjęcia w Galerii.
 
 

Aktualności klubowe

Brak komentarzy to “34 PKO Wrocław Maraton”

Leave a Reply

(required)

(required)