Strona główna » Aktualności klubowe » V Akcja Krwiodawstwa 2016

V Akcja Krwiodawstwa 2016

 


20 lipca, już po raz piąty w tym roku, odbyła się Akcja Honorowego Krwiodawstwa przed dworcem PKP Wrocław Główny. Efekt – ponad 9 litrów bezcennego leku.
W tym dniu ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu był dostępny w godz. 12.00 – 16.30. Zgłosiło się 38 chętnych, ale ostatecznie krew oddało tylko 21 osób, w tym 14 po raz pierwszy. Dokładny wynik – 9,450 ml.
Przyczyny odpadnięcia po wstępnych badaniach aż 17 osób wyjaśniła pełniąca dyżur w ambulansie pani doktor: A to za wysokie ciśnienie, a to za niskie albo bardzo duże zagęszczenie – choć były to młode osoby. Jak podkreśliła, dzisiejsza młodzież żyje szybko i nie zawsze ma czas np. na prawidłowe odżywianie się. Tymczasem przed każdym oddaniem krwi należy zjeść wartościowy, nie tłusty posiłek i wypić więcej niż zwykle napojów.
My, jako organizatorzy, cieszymy się z tego, że – pomimo wakacji – przychodzą bardzo młodzi ludzie, którzy chcą oddać po raz pierwszy krew. Z osobami, które chciały oddać krwi, ale nie mogły – rozmawiamy i zachęcamy do ponownego przyjścia.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kolejna Akcja Krwiodawstwa przed wrocławskim Dworcem Głównym już 10 sierpnia br. w godz. 12.00 – 16.30. Zapraszamy
 

Aktualności klubowe

Brak komentarzy to “V Akcja Krwiodawstwa 2016”

Leave a Reply

(required)

(required)