Strona główna » Aktualności klubowe » IV Akcja Krwiodawstwa 2016

IV Akcja Krwiodawstwa 2016

 

Kolejna zbiórka krwi we Wrocławiu za nami.
06 lipca  odbyła się już czwarta tegoroczna akcja honorowego krwiodawstwa przed Dworcem Głównym we Wrocławiu. Zebrano ponad 6 litrów cennego leku.
W sumie do ambulansu zgłosiło się 26 chętnych, a ostatecznie 14 osób oddało łącznie 6 300 ml krwi. 12 osób odpadło z różnych powodów zdrowotnych.
Bardzo dziękuję wszystkim krwiodawcom i zapraszam na kolejne spotkania. W tym roku przed Wrocławskim Dworcem głównym, przy którym działa Międzyzakładowy Klub Honorowych Dawców Krwi PCK odbędzie się jeszcze 6 podobnych akcji, najbliższa już 20 Lipca.
Organizatorem akcji krwiodawstwa przed Wrocławskim Dworcem Głównym jest Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu, współorganizatorem Międzyzakładowy Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy PKP Wrocław Główny, a partnerem PKP SA.
 
Sezon letni, a jednak wypadków nie ubywa i zapotrzebowanie na bezcenny lek – krew pozostaje aktualne. Nie ma dnia, aby w mediach nie pojawiały się komunikaty „pilnie potrzebna krew”. Planowane zabiegi czasami muszą być przekładane, ponieważ w pierwszej kolejności są wykonywane operacje nagłe – w sytuacjach zagrażających życiu. Niestety, krwiodawcy też w wakacje potrzebują wyjechać na odpoczynek i choć wielu z nich nawet na drugim krańcu kraju oddaje krew, każdy nowy dawca jest na wagę złota. Zachęcamy szczególnie tych, którzy chcieliby, ale się boją. Po wsparcie i wszelkie niezbędne informacje można zwrócić się do Klubów Krwiodawców.
 

Zapraszamy na kolejne akcje i serdecznie pozdrawiamy.

Kilka zdjęć w Galerii.

 


Aktualności klubowe

Brak komentarzy to “IV Akcja Krwiodawstwa 2016”

Leave a Reply

(required)

(required)