Strona główna » Aktualności klubowe » Nocny Maraton 2016

Nocny Maraton 2016

20 czerwca 2016

 

Nocne bieganie we Wrocławiu


18 czerwca we Wrocławiu odbyło się ciekawe wydarzenie sportowe – 4. PKO Nocny Wrocław Półmaraton. Na starcie nie zabrakło pracowników naszej spółki. Tradycyjnie w organizację imprezy zaangażował się Międzyzakładowy Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy PKP Wrocław Główny.
 


Tegoroczny półmaraton był rekordowy pod względem liczby uczestników – pobiegło w nim 10 tysięcy zawodników, którzy ulicami miasta pokonali dystans 21 097,5 metra. Tak jak w ubiegłych latach start i metę wyznaczono na Stadionie Olimpijskim.
Wśród uczestników było dwoje kierowników pociągu z wrocławskiej Sekcji Drużyn Konduktorskich Zakładu Zachodniego PKP Intercity – Magdalena Nowakowska i Maciej Lewoniec. Pani Magdalena przebiegła trasę w czasie 2 godziny 6 minut i 25 sekund i zajęła 6797. miejsce, a Pan Maciej na mecie stawił się po 1 godzinie 58 minutach i 58 sekundach, co dało mu 5450. lokatę.

W organizacji 4. PKO Nocnego Półmaratonu Wrocław czynnie uczestniczył Międzyzakładowy Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy PKP Wrocław Główny. W tym roku spotkało nas kolejne wyróżnienie – byliśmy odpowiedzialni za przygotowanie 10 tysięcy medali (na zdjęciu osłonięte przed ulewą), a następnie wręczanie ich uczestnikom. Korzystając z okazji, dziękuję za zaangażowanie członkom Klubu Markowi Dzierżakowi i Zbigniewowi Łabie.
 

Pracę rozpoczęliśmy o godz. 15.00 pod nadzorem fachowca w dziedzinie sportu Pana Jerzego Kosy, po wcześniejszej odprawie u Dyrektora Maratonu – Wojciecha Gęstwy. O 17.30 nad Wrocławiem przeszła potężna burza z ulewą, dopiero po dwóch godzinach zaczęło się przejaśniać. Im bliżej startu, tym atmosfera wśród zawodników stawała się coraz bardziej wyjątkowa. O 22.00 biegacze ruszyli.
 
 
 
 
Pracę zakończyliśmy około 3.00 w nocy odprawą, spisaniem protokołów i spotkaniem z Dyrektorem Półmaratonu Wrocław. Pan Dyrektor podziękował nam za sprawne przygotowanie i wręczenie medali, a także szybkie zabezpieczenie ich przed ulewą. Zaprosił nas do udziału w organizacji wrześniowego 34. Maratonu Wrocław – naszym zadaniem będzie w nim przygotowanie i obsadzenie półmetka. Jak podkreślił, nigdy nie zawiedliśmy i zawsze wywiązujemy się ze swoich obowiązków.
 

W trakcie imprezy spotkaliśmy wielu znanych ludzi, a wśród nich Renatę Mauer-Różańską – dwukrotną Mistrzynię Olimpijską w strzelaniu (1996 i 2000) i Macieja Kurzajewskiego – dziennikarza i pasjonata maratonów. Na linii mety był czas, aby porozmawiać z nimi i wieloma innymi ciekawymi osobami.
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
Dla mnie wielką przyjemnością była możliwość osobistego pogratulowania zwycięzcy biegu Dominicowi Mailu Musyimi. Kenijczyk wygrał z czasem 1:03:04. Wśród pań najlepsza okazała się Maryna Damantsevitch z Białorusi (1:13:13).
 
 
 
Tego typu imprezy, przyciągające zainteresowanie mediów i dziesiątki tysięcy miłośników biegania, promujące aktywność i zdrowy tryb życia to świetna okazja do promocji dla wszystkich, którzy angażują się w ich przygotowanie. Z takiej możliwości mogłaby skorzystać także nasza Spółka. Logo PKP Intercity na koszulkach naszych, a może nawet wszystkich, zawodników, z pewnością zostałoby zauważone.
Tak uczestnicy Półmaratonu z naszej firmy mówią o swojej przygodzie z bieganiem…
 

 
Magdalena Nowakowska: Biegam od dwóch lat. We wrześniu 2014 roku zdecydowałam się wystartować po raz pierwszy – w 24. Biegu „Solidarności” we Wrocławiu, zajęłam 615. miejsce z czasem 29 minut 52 sekundy. Rok później wzięłam udział w kolejnej edycji tego biegu, osiągając metę jako 453. z czasem 28 minut 50 sekund. W tym roku oczywiście kolejny Bieg „Solidarności” przede mną.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Maciej Lewoniec: Do sportu wróciłem po 7 latach, wcześniej do 2008 roku trenowałem wyczynowo kajakarstwo klasyczne, w którym odnosiłem mniejsze i większe sukcesy. Zacząłem biegać, aby poprawić swoją formę, zdrowie i sylwetkę. Staram się regularnie startować w imprezach biegowych, głównie na dystansie 10 km. Wybieram przede wszystkim imprezy charytatywne. Startowałem także w poprzedniej edycji nocnego półmaratonu, staram się przygotować do wrocławskiego maratonu. Najciekawsza impreza, w jakiej ostatnio brałem udział, to „Wro runway run” – bieg nocny na dystansie 10 km po pasie startowym wrocławskiego portu lotniczego.
 

Aktualności klubowe

Brak komentarzy to “Nocny Maraton 2016”

Leave a Reply

(required)

(required)