Strona główna » Aktualności klubowe » Po VII Pikniku

Po VII Pikniku

 

 
 
VII  –  PIKNIK Międzyzakładowego  Klubu  Honorowych  Dawców  Krwi  PCK   przy  PKP  Wrocław  Główny.
W dniu 21 maja 2016 r. – sobota na obiekcie Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław „ORLIK”  na  Wrocławskim Brochowie odbył się po raz siódmy PIKNIK organizowany przez Międzyzakładowy Klub Honorowych Dawców Krwi PCK  przy  PKP Wrocław Główny – przy współ – organizacji Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław. Głównym celem tegoż przedsięwzięcia jest INTEGRACJA Kolejowych Zakładów Pracy oraz Zakładów świadczących usługi na rzecz kolei i podróżnych.  Dlatego że Członkowie Klubu wywodzą się z różnych Zakładów – taka integracja przez sport pozwala na lepsze poznanie się.  Od wielu lat Zarząd Klubu współpracuje z MCS Wrocław – a za pomoc przy organizacjach „PIKNIKÓW” pomagamy MCS przy organizacjach Maratonu Wrocław.  Na czerwcowym „Półmaratonie Wrocław” – na mecie będziemy wręczać Medale dla zawodników natomiast na wrześniowym Maratonie Wrocław tradycyjnie będziemy obsadzać PÓŁMETEK tegoż Maratonu.  W tym roku MCS reprezentowali: dr Jerzy KOSA i Janusz FORYŚ oraz Studenci wrocławskiej AWF – którzy przygotowali i przeprowadzili gry i zabawy dla dzieci oraz turniej „Mini Piłkarzyków” – oczywiście były nagrody rzeczowe.
Bardzo dużo dzieci zgłosiło się do konkursu plastycznego „KREW DAREM ŻYCIA”. Zwycięzcami tegoż konkursu zostały wszystkie dzieci, prace były wyjątkowo ciekawe a pomysły rewelacyjne.  Atrakcją dla dzieci był ogródek „Małpi Gaj”.
Wśród Gości uczestniczących w VII – Pikniku  –  można było zauważyć:  Michała JAROSA – Posła na Sejm oraz Członka naszego Klubu, Czesław ROSĘ  – PREZESA   Dolnośląskiego Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury Komunikacyjnej  „DOLKOM”  Sp. z o.o. we Wrocławiu Andrzeja KUDŁĘ – Dyrektora  PKP PLK Zakładu Linii Kolejowych we Wrocławiu, Marcina CHAMELĘ – Dyrektora Regionalnego Zakładu Zachodniego w Poznaniu PKP „Intercity” SA,  Przemysław BAUMGARTA –  Dyrektora  PKP „CARGO” SA  Dolnośląski Zakład  Spółki  Wrocław, Gabriela BLACHNIERKA – Z – cę Dyrektora Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP we Wrocławiu.
Wśród uczestników  PIKNIKU  –  byli również obecni motocykliści z Grupy „KOLEC MOTOR HAUS” i piękna etiuda na 15 silników (harleyów).  Warto było tego posłuchać.Duże wrażenie na uczestnikach zrobił punkt informacyjny „Bezpieczny Przejazd” przygotowany przez  PKP PLK Zakład Linii Kolejowych we Wrocławiu.  Było również stoisko  KOLEI  DOLNOŚLĄSKICH  SA  –  promujące przewozy Regionalne.
Bardzo duże słowa uznania należą się Grupie Pierwszej Pomocy PCK  z Oławy w składzie:  Piotr GRĘBLA,  Grzegorz OZDARSKI,  Asia SZUMSKA,  MAGDA SZUMSKA,  MARCEL MARKOWICZ –  którzy przez cały dzień pod czujnym okiem  Pani Barbary WÓJCIK –  Ratownika Medycznego, uczyli dzieci i nie tylko bo również młodzież a nawet dorosłych z zakresu udzielania pierwszej pomocy.  W tym miejscu warto zaznaczyć że właśnie z inicjatywy między innymi tegoż Klubu Krwiodawców powstała w/w Grupa, a takim małym motorem napędowym tej Grupy była Joanna GRĘBLA – absolwentka Państwowej Szkoły Medycznej.

W Y N I K I :
Turniej  Piłki  Siatkowej:
I  –  miejsce  –  PKP „INTERCITY” SA  Zakład Zachodni w Poznaniu – Sekcje Poznańskie
W składzie: Paulina KUREK,  Grzegorz KOPERSKI,  Paweł KOWALSKI,  Aleksander BOROWIAK,  Adrian SOSNA,  Zbigniew JÓŹWIAK,  Sebastian ZIELIŃSKI,  Sławomir KACZMAREK
II  –  miejsce  –  Dolnośląskie Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury Komunikacyjnej „DOLKOM” Sp. z o.o. we Wrocławiu
W składzie: Marzena PAŹDZIOR, Katarzyna GRABOWSKA, Leszek PODPORA, Michał KWASIBORSKI, Bartłomiej ŚWIDA, Andrzej CHOROSZY, Olaf  HONSZO, Marcin DWOJAK, Cezary BŁASZCZYK
III  –  miejsce  –  Przewozy Regionalne Sp. z o.o. ODDZIAŁ DOLNOŚLĄSKI   z  siedzibą we Wrocławiu
W składzie: Witold ZIÓŁKOWSKI, Dariusz BROSZKIEWICZ, Andrzej PIECH, Marek SĘDŁAK, Marcin ULANOWSKI, Monika CZUBASZEWSKA
 
VII  – Turniej  Piłki  Nożnej
I  –  miejsce  –  PKP „Cargo” Dolnośląski Zakład Spółki „Wrocław”
W składzie: Mateusz MILEWICZ, Kamil PAWELEC, Krzysztof RADWAN, Mateusz GÓRSKI,  Robert MICHALKIEWICZ,  Marcin LEWKIEWICZ,  Sebastian PAWLUŚ,  Edward RZĄSA,  Norbert BIEDRZYCKI,  Michał SZAJNOGA,  Patryk DROŻYŃSKI,  Radosław ZASĘPA,    Kapitan Drużyny –  Marcin DYCZKOWSKI,   Opiekun Drużyny –  Edward  RZĄSA
II  –  miejsce  –  PKP PLK  Zakład Linii Kolejowych Wrocław
W składzie: Janusz MĄDRY,  Robert TOMASZEWSKI, Piotr GNIEWEK,  Paweł TKACZYK,  Jarosław MAJCHER,  Przemysław MATUSIAK, Andrzej NOWIŃSKI,  Sylwester KŁOS,  Zbigniew STUDZIŃSKI,  Paweł SOKÓŁ,  Jacek WROTNY,  Kacper HAŁDAŚ     Kapitan Drużyny –  Janusz MĄDRY    Opiekun Drużyny –  Piotr GNIEWEK
III  –  miejsce  –  „Koleje Dolnośląskie” SA
W składzie: Patryk MICHORCZYK,  Krzysztof BĄK,  Grzegorz PRZYBYLSKI, Piotr KACZEMBA,  Rafał PASIUT,  Robert GLIŃSKI,  Piotr MORDAL,  Marcin SŁOMKA, Daniel BEDNARZ, Arkadiusz DOBRZYŃSKI, Łukasz MIRKOWSKI    Kapitan Drużyny –  Marcin SŁOMKA   Opiekun DRUŻYNY –  Katarzyna ODROWSKA
IV  –  miejsce  –  Dolnośląskie Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury Komunikacyjnej  „DOLKOM”  Sp. z o.o. we Wrocławiu
W składzie: Paweł GŁUSZAK,  Zdzisław ZAWORSKI,  Michał GRECH, Bartłomiej SZPONARSKI,  Dawid SZPONARSKI,  Marek DONHOFFNER,  Michał NEHREBECKI,  Marcin PIETROWICZ,  Bartłomiej PATORA,  Szymon KONIECZNY,  Tomasz KOSTYK     Kapitan Drużyny –  Marek  DONHOFFNER  Opiekun Drużyny –  Damian BARON
V  –  miejsce  –  PKP „INTERCITY” SA  Zakład Zachodni w Poznaniu  –  Sekcje  Poznań
W składzie: Grzegorz KOPERSKI,  Paweł KOWALSKI, Adrian SOSNA, Aleksander BOROWIAK,  Jakub SZYMAŃSKI, Szymon NOWAK, Tomasz GŁOWACKI,  Przemysław GRONEK,  Zbigniew JÓŹWIAK,  Sebastian ZIELIŃSKI,  Sławomir KACZMAREK,  Łukasz BAŁAMUT  Kapitan Drużyny –  Grzegorz KOPERSKI   Opiekun Drużyny –  Paweł KOWALSKI
VI – miejsce – Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy MPK Sp. z o.o. we Wrocławiu
W składzie: Piotr KRZYŻANOWSKI,  Dariusz MIKOŁAJCZYK,  Przemysław WARWAS, Łukasz SKIBIAK, Kamil PRZYBYSZEWSKI, Grzegorz GŁĄBECKI,  Sławomir MISIUK,  Piotr RADOSTA,  Marek SUMARCZEWSKI  Kapitan i Opiekun Drużyny –  Dariusz MIKOŁAJCZYK
Najlepszy  STRZELEC –  Kacper HAŁDAŚ –  PKP PLK  Zakład Linii Kolejowych Wrocław   ( w Turnieju strzelił 16 bramek )
Najlepszy  ZAWODNIK –  Patryk  DROŻYŃSKI –  PKP „Cargo” Dolnośląski Zakład Spółki „Wrocław”
Najlepszy  BRAMKARZ –  Marcin  SŁOMKA –  Koleje Dolnośląskie SA
Turniej  Piłki  Nożnej  Sędziowali: –   Agnieszka  TURKOWYD    –   Andrzej  KUCZMA
Nagłośnienie oraz stroną muzyczną  –  poprowadził  Leszek KOPEĆ –  redaktor muzyczny pracujący w Radiu Wrocław, twórca „Muzycznej Cyganerii” oraz audycji „Bliżej Siebie”.
W trakcie Uroczystego wręczenia wyróżnień – również  Krwiodawcy zostali wyróżnieni  Tytułem:
ZASŁUŻONY  HONOROWY  DAWCA  KRWI  PCK
III  –  STPNIA po oddaniu: kobieta –  5 – litrów krwi,  mężczyźni – 6 – litrów krwi   W/w  wyróżnienie upoważnia do zniżek przy wykupie leków na receptę w aptekach  oraz  do  korzystania poza kolejnością do Placówek Służby Zdrowia

 1. BEŚKA  Tadeusz
 2. BŁACHOWICZ  Paweł
 3. BUCZAK  Alicja
 4. DOBRZYŃSKI  Patryk
 5. KARLIŃSKI  Artur
 6. OLEJNIK  Oskar
 7. RADWAN  Tomasz
 8. ZASTAWNFA  Maria

II  –  STOPNIA po oddaniu:  kobieta – 10 – litrów krwi,   mężczyźni – 12 – litrów krwi

 1. DZIERŻAK  Marek
 2. KAMOŃ  Mariusz
 3. KONDRACKI  Jacek
 4. RUSNAK  Rafał

I  –  STOPNIA po oddaniu:  kobieta – 15 – litrów krwi,   mężczyźni – 18 – litrów krwi     Legitymacja w/w  wyróżnienie upoważnia do korzystania z bezpłatnej komunikacji MPK,  oraz  Kolei Aglomeracyjnej.

 1. GRABKOWSKI  Dariusz
 2. MARCINKOWSKI  Janusz
 3. SERAFINOWICZ  Marcin
 4. SIKORSKI  Andrzej

W/w odznaczenia wręczył  –  Dariusz MIKOŁAJCZYK –  Wiceprezes  Dolnośląskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża ds. Krwiodawstwa.
Za  wieloletnie  wspieranie  Ruchu Honorowego Krwiodawstwa oraz działalności  Międzyzakładowego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK  przy PKP Wrocław Główny  na  rzecz potrzebujących bezcennego leku – krwi
MEDALEM   „ Z A S Ł U Ż O N Y ” dla Międzyzakładowego  Klubu  Honorowych Dawców Krwi PCK  przy  PKP  Wrocław Główny
SREBRNYM
Czesław  ROSA  – PREZES  Dolnośląskie Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury
Komunikacyjnej  „DOLKOM”  Sp. z o.o. we Wrocławiu
BRĄZOWYM
Mirosława  TALARSKA  – DYREKTOR   Dolnośląskie Przedsiębiorstwo Napraw
Infrastruktury Komunikacyjnej  „DOLKOM”  Sp. z o.o. we Wrocławiu
dr  Jerzy  KOSA  –   Główny  Specjalista  Ds. Sportu
w  Młodzieżowym  Centrum   Sportu  WROCŁAW

Barbara  WÓJCIK  – RATOWNIK MEDYCZNY  –  Regionalnego Centrum
Krwiodawstwa  i  Krwiolecznictwa  we  Wrocławiu
Andrzej  KUCZMA  – Animator  Sportu, Trener  Piłki  Nożnej  oraz
SĘDZIA  Piłki  Nożnej

Bolesław  DOLNY  – CZŁONEK  ZARZĄDU  Międzyzakładowego  Klubu
Honorowych Dawców Krwi PCK przy PKP Wrocław Główny
W/w Odznaczenia  wręczył  –  Andrzej GRĘBLA  –  PREZES Międzyzakładowego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy PKP Wrocław Główny
Na zakończenie głos zabrał  Pan  Czesław  ROSA  – PREZES   Dolnośląskiego Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury Komunikacyjnej  „DOLKOM”  Sp. z o.o. we Wrocławiu, podziękował za zaproszenie oraz poinformował że uczestniczy w tym wydarzeniu po raz ostatni ponieważ odchodzi na zasłużoną emeryturę.  Podziękował Zarządowi Klubu za to że mimo tego że kolej jest podzielona – ten Klub Krwiodawców łączy Pracowników ze wszystkich Zakładów kolejowych z Wrocławia.
 
Bardzo  duże  słowa   PODZIĘKOWANIA  należą się dla  Organizacji  Związkowych działających w Zakładach z których wywodzą się Członkowie naszego Klubu za okazaną pomoc przy organizacji VII – PIKNIKU Krwiodawców oraz Pracowników Zakładów Pracy :

1.Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych we Wrocławiu
2.Organizacji  Związkowej NSZZ „Solidarność” przy  PKP „INTERCITY” SA  Zakład  Zachodni w  Poznaniu
3.Komisja Oddziałowa  NSZZ "Solidarność" Wrocław  PKP „Cargo” S.A. Dolnośląski Zakład Spółki we Wrocławiu
4.Międzyzakładowa  Organizacja Związkowa  NSZZ „ SOLIDARNOŚĆ " 
przy Zakładzie Linii Kolejowych  we Wrocławiu
5.Związek Zawodowy Kolejarzy Dolnośląskich przy PKP PLK  Zakład Linii Kolejowych      we Wrocławiu
6.Międzyzakładowa  Organizacja Związkowa  NSZZ  „SOLIDARNOŚĆ"  przy Oddziale
Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu
7.Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Automatyki i Telekomunikacji PKP  we Wrocławiu  Komisja Zakładowa IZ Wrocła
8.Związek Zawodowy Kolejarzy Dolnośląskich przy Dolnośląskim Przedsiębiorstwie Napraw Infrastruktury Komunikacyjnej  „DOLKOM”  Sp. z o.o. we Wrocławiu
9.Komisja Oddziałowa  NSZZ „Solidarność" przy Dolnośląskim Przedsiębiorstwie Napraw Infrastruktury Komunikacyjnej  „DOLKOM”  Sp.  z  o.o. we Wrocławiu

 
Reasumując, impreza chyba udana, do chwili obecnej pozytywne komentarze, że my jako Międzyzakładowy Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy PKP Wrocław Główny działający całkowicie społecznie – potrafimy łączyć całą ”Brać Kolejarską”. Każdy z Zakładów się włączył do naszego przedsięwzięcia. PKP PLK Zakład Linii Kolejowych we Wrocławiu wystawił „Bezpieczny Przejazd” który ma za zadanie przeciwdziałać  złym nawykom kierowców. Koleje Dolnośląskie SA zaprezentowało działalność na niwie przewozów pasażerskich.  Szkoda tylko że PKP „Intercity” SA za wyjątkiem Balonu i namiotu Firmowego (mogliśmy wykorzystać za zgodą Naczelnika Sekcji we Wrocławiu Radosława Kycia) nie zaprezentowała się chociaż osobiście występowałem pisemnie do poprzedniego i obecnego Pana Prezesa. .  Oczywiście namiot bardzo się nam przydał ponieważ mogła pod nim działać Grupa Pierwszej Pomocy PCK z Oławy (zresztą jest plus dla naszej Firmy).
Korzystając z okazji apeluję do Zarządu o wsparcie dla tego typu inicjatyw, promujących także naszą Spółkę.
Przed nami w dniu 17 czerwca 2016 r. Akcja Honorowego Krwiodawstwa przed Dworcem Wrocław Główny i 18 czerwca 2016 r. „Półmaraton Wrocław” gdzie będziemy na mecie wydawać Medale itp.
 
Zdjęcia w Galerii.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Aktualności klubowe , , , , , , ,

Brak komentarzy to “Po VII Pikniku”

Leave a Reply

(required)

(required)