Strona główna » Aktualności klubowe » Jacek Mikołajczyk

Jacek Mikołajczyk

23 października 2014

 


 
 
AKTYWNOŚĆ SPOŁECZNA NASZYCH KRWIODAWCÓW
Szanowni koledzy i koleżanki.
Pragnę poinformować, że Członek Zarządu naszego Klubu, kolega Jacek Mikołajczyk otrzymał propozycję kandydowania w wyborach samorządowych na kolejną kadencję radnego Rady Miasta i Gminy w Jelczu-Laskowicach. Uważam, że kolega Jacek, jako piewca idei czerwonokrzyskiej, ze szczególnym uwzględnieniem honorowego krwiodawstwa, podoła obowiązkom a zdobyte doświadczenie będzie procentowało dla dobra lokalnej społeczności. Jacek został honorowym krwiodawcą 38 lat temu, w wieku 18 lat. Do dzisiaj oddał honorowo 60 litrów krwi. Tylko w ciągu ostatnich czterech lat bycia radnym, oddał jej aż 8 litrów. W naszym Klubie pełni funkcję Sekretarza Zarządu. Wspólnie, i co ważne skutecznie zawiadujemy jego pracą. Zorganizowaliśmy już pięć i mamy w planie następne plenerowe pikniki dla krwiodawców. Cieszą się one dużym Państwa uznaniem i doskonale promują naszą działalność. Jesteśmy współorganizatorami wspaniałej akcji Kolejowy Dzień Dziecka, z której korzystają między innymi dzieci z Kliniki prof. Alicji Chybickiej oraz duże grono dzieci z gminy Jelcz-Laskowice. Wraz z Jackiem należymy do grona Członków Założycieli oraz jesteśmy Członkami Zarządu Stowarzyszenia PoKREWna Kropla, zajmującego się pozyskiwaniem środków oraz propagowaniem honorowego krwiodawstwa. Jacek potrafi doskonale łączyć obowiązki służbowe z życiem osobistym i pracą społeczną. Jako radny skutecznie zabiegał o wprowadzenie ulg przejazdowych w komunikacji miejskiej w Jelczu-Laskowicach dla krwiodawców wyróżnionych tytułem zasłużonego HDK III-go stopnia oraz 50 % ulgi na korzystanie z basenu miejskiego. Za swoją działalność został wyróżniony między innymi: „Złotym Krzyżem Zasługi”, „Odznaką Honorową PCK II stopnia”, „Odznaką Zasłużony HDK – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” oraz najwyższym wyróżnieniem przyznawanym krwiodawcom – „Kryształowym Sercem”. RCK i K we Wrocławiu wyróżniło Jacka  odznaką „Homo Homini”. Dlatego, jako Prezes Klubu, a zarazem przyjaciel Jacka, pozwalam sobie w imieniu własnym oraz Was wszystkich poprzeć kandydaturę naszego kolegi na radnego. Jest to dla nas duży zaszczyt, aby mieć w swoich szeregach tak oddanego, skutecznego i bezinteresownego społecznika.
 
Prezes Klubu Andrzej Grębla. oraz pozostali członkowie Zarządu.
 
 

Aktualności klubowe

One Comments to “Jacek Mikołajczyk”

  1. Dziękuję Ci Prezesie Andrzeju oraz Wam Władku, Bolku i Bogusiu za wspaniałą laurkę 🙂
    Zapewniam, że bez względu na wynik wyborów nadal będę dokładał wszelkich starań, aby idea czerwonokrzyska się rozwijała i aby nasze szeregi systematycznie się rozrastały, a wszystko to dla dobra naszego Klubu HDK.
    Dużo zdrówka życzę 😉 bo to ono jest kluczem do dalszego działania.
    Jacek Mikołajczyk

Leave a Reply

(required)

(required)