Strona główna » Aktualności klubowe » Kolejarze-Potrzebującym

Kolejarze-Potrzebującym

20 sierpnia 2012

14 sierpnia 2012 r. rozpoczyna się akcja zbiórki krwi pod hasłem:Kolejarze-Potrzebującym.

W pierwszym etapie trwającym do 01 listopada 2012r. zbierana będzie krew w punktach krwiodawstwa na terenie całego kraju.
Aby wziąć udział w akcji wystarczy podczas oddania krwi w rejestracji podać hasło:Kolejarze-Potrzebującym, a krew zostanie zewidencjonowana na specjalnym koncie wygenerowanym na ten cel.
Informacja o ilości oddanej krwi zostanie podana do publicznej wiadomości podczas Uroczystej Gali z okazji Święta Kolejarza w Sali Kongresowej w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
W drugim etapie zbiórka krwi będzie prowadzona w ambulansach i zorganizowanych punktach sanitarnych w  21 wybranych miastach-Drugi etap zacznie się od 19 listopada i potrwa 3 dni.
 
 

Aktualności klubowe

7 komentarzy to “Kolejarze-Potrzebującym”

 1. Szanowni Państwo, w imieniu własnym i wszystkich, którym bliska jest pomoc drugiemu człowiekowi serdecznie zapraszam do czynnego uczestnictwa w akcji “Kolejarze – Potrzebującym” jest to Jej pierwszy etap. Drugi etap zacznie się od 19 listopada i potrwa 3 dni a w specjalnych ambulansach i punktach stacjonarnych będzie można oddać krew, dlatego też ważne aby okres między jednym oddaniem a drugim wynosił 3 miesiące. Serdeczne podziękowania dla Państwa Klubu za chęć pomocy, jest mi bardzo miło, że wspólnie tworzymy trudną, choć bardzo ważną historię kolejowego krwiodawstwa w Polsce. Mam nadzieję, że w przyszłości będziemy nie tylko silni duchem ale i ciałem :). Z serdecznymi pozdrowieniami od zaprzyjaźnionej spółki PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Łukasz Derylak.

 2. Nareszcie ogólnopolska akcja krwiodawstwa! Musimy się godnie zaprezentować jako nasz klub 🙂

 3. Zarząd Klubu HDK

  Zapraszam nie tylko Członków Klubu ale również wszystkich tych którzy chcą rozpocząć nową przygodę na niwie Honorowego Dawstwa Krwi. Krew jest najcenniejszym i niezastąpionym lekiem.
  Pozdrawiam:
  Andrzej Grębla – Prezes Klubu

 4. Rafał Czepil - Radny Rady Miejskiej Wrocławia

  Szanowni Państwo,
  akcja “Kolejarze-Potrzebującym” to kolejne działanie
  (jedno z wielu)jakie powinno być nagłaśniane przez media, a niestety nie jest! Tym bardziej, że jest to akcja ogólnopolska. Pragnę mocno pokłonić się Wszystkim organizatorom, którzy tak bezinteresownie angażują się w pomoc drugiemu człowiekowi. Możecie na mnie liczyć i też postaram się rozreklamować naszą akcję!
  pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie
  Rafał Czepil – Radny Rady Miejskiej Wrocławia

 5. Zarząd Klubu HDK

  Koleżanki i Koledzy Krwiodawcy i Sympatycy
  Krew jest najcenniejszym i niezastąpionym LEKIEM.
  W okresie od 14. VIII. – 01. XI. 2012 r. trwa OGÓLNOPOLSKA I – edycja AKCJI HONOROWEGO KRWIODAWSTWA KOLEJARZY, w związku z powyższym
  zwracam się z uprzejmą prośbą o wzięcie czynnego udziału w tym wydarzeniu zapraszając członków rodzin, kolegów i koleżanki oraz współpracowników.
  W/w AKCJA we Wrocławiu prowadzona jest w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Czerwonego Krzyża 5 / 9
  II – edycja we Wrocławiu odbędzie się w dniu 19 listopada 2012 r. (poniedziałek) w w/w placówce. W tym dniu AKCJĘ tą będzie filmować Telewizja a materiał ten będzie publikowany w Sali Kongresowej podczas Uroczystej Akademii z Okazji ‘Dnia Kolejarza” w dniu 23 listopada 2012 r.
  W trakcie csałej tej AKCJI prowadzony jest konkurs pod patronatem Związku Pracodawców Kolejowych.
  Zapraszamy do aktywnego wzięcia udziału w w/w AKCJACH.
  W rejestracji należy podać że na hasło: KOLEJARZE – POTRZEBUJĄCYM.
  Bliższych informacji udziela Prezes oraz Zarząd Międzyzakładowego Klubu Honorowych Dawców Krwi przy PKP Wrocław Główny.
  Z poważaniem:
  Andrzej Grębla – Prezes Klubu
  tel kom. 609 – 162 – 590 lub 697 – 048 – 637

 6. Jacek Mikołajczyk

  Witam serdecznie Drodzy Przyjaciele Krwiodawcy!
  Od słów do czynów 🙂 Takim to sposobem postanowiłem (mówiąc po kolejarsku) przetrzeć szlak, czyli sprawdzić na własnej skórze jak funkcjonuje w RCKiK we Wrocławiu hasło “KOLEJARZE POTRZEBUJĄCYM”. Na wszelki wypadek zabrałem ze sobą otrzymane z Warszawy plakaty reklamujące przedmiotową akcję. Pani w rejestracji, na moją prośbę o zakwalifikowanie oddania krwi na w/w hasło odpowiedziała, że skoro Pan jest kolejarzem, to i tak oddanie będzie zaliczone jako dla kolejarzy. Taka odpowiedź mnie nie usatysfakcjonowała, dlatego poprosiłem konkretnie, aby sprawdzono, czy jest tak, jak Pani mówi? Niestety tak nie było 🙁 Dzięki mojej dociekliwości Panie rejestratorki zaczęły porozumiewać się między sobą, dzieląc się posiadaną wiedzą. Wówczas okazało się, że był e-mail, który szczegółowo wskazywał zasady postępowania w przypadku zgłoszenia się dawców – kolejarzy + wszystkich innych powołujących się na podane hasło. Baba z wozu, czy kamień z serca, jak zwał tak zwał 🙂 W laboratorium standard. U lekarza padło niewinne pytanie/propozycja: mamy jeszcze jedno wolne miejsce na oddanie płytek, czy Pan się zgadza? Oczywiście, że tak. Przed “pobieralnią” okazało się, że trzeba czekać kilkadziesiąt minut w kolejce na miejsce + oddanie płytek około 1.5 do 2 godzin. Cóż, masz co chciałeś. Oddałem krew na płytki. Zajęło mi to w sumie 4 godziny. Dzięki temu oddaniu przekroczyłem magiczną ilość 55 litrów honorowo oddanej krwi. Wniosek jest jeden: każdy Kolejarz HDK powinien mieć świadomość, że przed oddaniem krwi musi żądać, aby zaliczona była ona dla naszej akcji “KOLEJARZE POTRZEBUJĄCYM”. Dlatego, w najbliższym czasie, korzystając z dostępnej poczty elektronicznej roześlę do wszystkich jednostek, z którym współpracuję, prośbę o przekazanie stosownych informacji Kolejarzom HDK z gruntu o sposobie postępowania w przypadku zgłoszenia się do stacji krwiodawstwa.
  Pozdrawiam Was wszystkich Drodzy Przyjaciele Krwiodawcy oraz Wszystkich czytających mój trochę przydługawy wywód 😉
  “Wypociłem się” dla dobra sprawy. Dzięki temu dzielimy się doświadczeniem i wiemy jak zachować się w sytuacjach koniecznych. Kieruję się zasadą, że o swoje trzeba się upomnieć, chociaż w życiu codziennym tej zasady nie popieram i nie stosuję.
  Jacek
  Jacek Mikołajczyk

 7. Witam serdecznie Drodzy Przyjaciele Krwiodawcy!
  Na naszym ostatnim zebraniu klubowym, jeden z krwiodawców zadał następujace pytanie:
  od kiedy (data) przelicznik oddanej honorowo krwi na płytki zmienił się z 600 ml na 500 ml?
  Przyznam szczerze, że ja również nie znałem tej daty, w związku z tym zadałem to pytanie w RCKiK we Wrocławiu.
  Odpowiedź była następująca:
  Nowy przelicznik ilości oddanego osocza obowiązuje od 22 lutego 2006 roku. Panie rejestratorki nie wpisują do naszej legitymacji HDK ilości oddanej krwi, tylko pisemnie : “separator płytkowy”, co doliczamy do ogólnej ilości oddanej honorowo krwi jako kolejne 500 ml.
  Tak więc Drodzy Krwiodawcy, w oparciu o tę informację, proszę zweryfikować swoje dane w zakresie ilości oddanej honorowo krwi.
  Nie ukrywam, że nowa sytuacja jest dla niektórych dawców trochę krzywdząca, jednak ani Zarząd Klubu ani nikt inny nie jest w stanie tego zmienić. Każde oddanie krwi na płytki po 22 lutego 2006 roku należy przeliczać jako 500 ml oddanej krwi.
  Pozdrawiam serdecznie i przypominam o trwającej Akcji “Kolejarze Potrzebującym”.
  Zgodnie z harmonogramem Akcji oraz naszymi ustaleniami z ostatniego Zebrania, w dniu 19.XI.2012r. spotykamy się w RCKiK we Wrocławiu i oddajemy krew.
  Jacek Mikołajczyk

Leave a Reply

(required)

(required)