Strona główna » Aktualności klubowe » Kolejowy Dzień Dziecka.

Kolejowy Dzień Dziecka.

12 października 2011

W dniu 4 czerwca 2011 r. Wrocławski Klub Sympatyków Kolei wspólnie z IZ Wrocław oraz PKP Intercity i STK Transport Kolejowy zorganizował z okazji „Dnia Dziecka” przejazd specjalnego pociągu dla dzieci.Trasa wiodła liniami wokół Wrocławia. Do tej cennej inicjatywy dołączyła się Gmina Jelcz-Laskowice, która na swoim

terenie, na swojej stacji zorganizowała dodatkowe atrakcje w postaci mini festynu, na którym przygotowano catering, rozdawano słodycze oraz wożono dzieci pociągiem po stacji. Każdy uczestnik imprezy otrzymał pamiątkowy bilet stemplowany historycznymi datownikami. Datowniki były jednym z elementów mini wystawy zorganizowanej przez członka naszego Klubu HDK, radnego RM, Jacka Mikołajczyka, który umożliwił uczestnikom imprezy zapoznanie się z używanymi na kolei w dawniejszych czasach urządzeniami biurowymi. Jacek Mikołajczyk był organizatorem oraz koordynatorem imprezy na stacji Jelcz-Laskowice. Bardziej odważni imprezowicze mieli możliwość udziału w prowadzonym przez Jacka mini quizie o tematyce kolejowej, za udział w którym otrzymali upominki ufundowane przez Burmistrza Jelcza-Laskowic. IZ Wrocław przygotował stoisko informacyjno-edukacyjne, na którym rozdawano ulotki oraz gadżety nawiązujące do kampanii „Bezpieczny przejazd…”. – „Zatrzymaj się i żyj!” Prezes naszego Klubu HDK Andrzej Grębla opiekował się na całej trasie pociągu grupą dzieci leczonych w Klinice Hematologii Pani Profesor Alicji Chybickiej. Mieszkanka Jelcza-Laskowic, Pani Teresa Dolny, zafundowała dzieciom leczonym we wspomnianej klinice kilkanaście zrobionych własnoręcznie z kolorowej bibuły kwiatów, które nasz Prezes Andrzej Grębla przekazał na ręce Pani Profesor. Impreza była bardzo udana. Pogoda świetna, humory dzieciaków mogących mieć bezpośredni kontakt z taborem kolejowym, wspaniałe.

 
Kilka fotek w dziale GALERIA.
.

Aktualności klubowe

Brak komentarzy to “Kolejowy Dzień Dziecka.”

Leave a Reply

(required)

(required)