Strona główna » Aktualności klubowe » Każdy może pomóc Nadii

Każdy może pomóc Nadii

16 stycznia 2011

Nadia Nadia urodziła się jako wcześniak. Zdiagnozowano u niej obustronny niedosłuch czuciowo-nerwowy, dysplazję oskrzelowo-płucną i retinopatię. Nadto wykonano zabieg operacyjny z powodu wykrytego guza okolicy krzyżowej kręgosłupa (potworniaka) oraz operację prawej szpotawej stopy. Jej rozwój jest opóźniony . Stan zdrowia dziewczynki wymaga rehabilitacji. Wszystko to wiąże się ze znacznymi wydatkami, dlatego zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, aby w odruchu serca zechcieli wpłacić choćby najdrobniejszą kwotę na podane konto:

 

Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia

Bank Pekao S.A. I Odział Wrocław

45 1240 1994 1111 0000 2495 6839

z dopiskiem darowizna na cele ochrony zdrowia “Dirce”


Wszystkie wymienione dolegliwości i częste bezdechy kwalifikują Nadię do tej szczepionki.

 

Nie stać nas jednak na nią(szczepionkę Synagis –przyp.), ja zostałam w domu by zająć się córką – ma orzeczoną niepełnosprawność ze stałą pomocą opiekuna.

Z dniem 20.12.2010 r. pozostałam bez dochodu ponieważ przeszłam na bezpłatny urlop wychowawczy; więc pracuje tylko mąż – z jego wypłaty musimy opłacić rachunki, kredyt mieszkaniowy, dojazdy do lekarzy i badania AFP Nadii ( raz w miesiącu ).

W trakcie wizyt kontrolnych u pulmunologa i neonetologa wielokrotnie spotykałam się z dziećmi, którym podano synagis. Były one po nim dużo silniejsze i sprawniejsze – co potwierdzali lekarze, którzy i nam sugerują podanie szczepionki naszemu dziecku.

W związku z powyższym proszę o pomoc w zakupie tych szczepionek.

fragment listu rodziców Nadii do Prezesa Klubu.

Dziewczynka jest wnuczką byłego członka naszego Klubu Eugeniusza Różyckiego, którego żona, jest także zasłużonym krwiodawcą (rodzice Nadii są także krwiodawcami).

Możesz przekazać również 1% swojego podatku na cele charytatywne aby pomóc Nadii

W zeznaniu podatkowym podaj:

 • wysokość zadeklarowanej wpłaty, którą chcesz przekazać , nie więcej niż 1% podatku należnego (wynikającego z zeznania podatkowego po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół)

 • NR KRS 0000050135

 • Hasło subkonta-Dirce

UWAGA:

Wniosek o przekazanie 1% podatku znajduje się na końcu każdego zeznania rocznego.W zeznaniu podatkowym trzeba podać hasło subkonta , na które mają być przeznaczone wpłacone pieniądze. Jeżeli podatnik pragnie przekazać do wiadomości organizacji pożytku publicznego swoje dane (imię, nazwisko, adres) w rubryce „wyrażam zgodę” stawia znak X

Aktualności klubowe , , , , , ,

One Comments to “Każdy może pomóc Nadii”

 1. Andrzej Grębla - Prezes Klubu HDK PCK przy PKP Wrocław Główny

  SZANOWNE KOLEŻANKI I KOLEDZY KRWIODAWCY ORAZ SYMPATYCY NASZEGO DZIAŁANIA JAK RÓWNIEŻ OSOBY ODWIEDZAJĄCY NASZĄ STRONĘ, W IMIENIU RODZICÓW I DZIADKÓW ZWRACAM SIĘ Z PROŚBĄ O POMOC.
  NIESTETY INSTYTUCJE KTÓRE POWINNY POZYTYWNIE ZAŁATWIĆ SPRAWĘ CHOREJ – NIESTETY NIE STANĘŁY NA WYSOKOŚCI ZADANIA.
  PRAGNĘ W TYM MIEJSCU POINFORMOWAĆ ŻE RODZICE DZIECKA SĄ HONOROWYMI DAWCAMI KRWI A DZIADKOWIE TO ZASŁUŻENI HONOROWI DAWCY KRWI.
  … BO WSZYSCY KRWIODAWCY TO JEDNA RODZINA….
  JAK POWIEDZIAŁ NASZ WIELKI CZŁOWIEK ŚP. JAN PAWEŁ II
  – W ZWIĄZKU Z TYM NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI I POMÓŻMY TEMU DZIECKU.
  Z POWAŻANIEM:
  Andrzej GRĘBLA
  PREZES
  MIĘDZYZAKŁADOWEGO KLUBU
  Honorowych Dawców Krwi PCK
  przy PKP Wrocław Główny

Leave a Reply

(required)

(required)