Strona główna » Aktualności klubowe » Listopadowe spotkanie

Listopadowe spotkanie

18 listopada 2010

W dniu 04 listopada 2010 r. w sali konferencyjnej PKP przy ul. Joannitów 13 odbyło się jak co kwartał spotkanie Honorowych Krwiodawców–Członków Klubu działającego przy PKP Wrocław Główny.Spotkanie rozpoczął Prezes Klubu – Andrzej Grębla, który przywitał zaproszonych Gości oraz licznie przybyłych Członków Klubu H.D.K. P.C.K.

Na spotkanie przyjęli zaproszenia i przybyli:

1. Sławomir Piechota – Poseł, Przewodniczący Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Sejmu R.P,

2. Michał Jaros – Poseł na Sejm R.P. a zarazem Członek Klubu

3. Dr Małgorzata Szymczyk – Nużka – Zastępca Dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu

4. Dr Małgorzata Antończyk – Kierownik Działu Metodyczno – Organizacyjnego w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu.

5. Krzysztof Bramorski – Radca Prawny oraz działacz społeczny Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” przy Klinice Onkologii i Hematologii Dziecięcej AM we Wrocławiu,

6. Krzysztof Klarecki – Wiceprzewodniczący Rejonowej Rady Honorowego Krwiodawstwa we Wrocławiu

7. Andrzej Sikorski – Naczelnik PKP „Intercity” Zakład w Poznaniu Sekcji Przewozów Pasażerskich we Wrocławiu

Na zaproszenie nie przybyli:

1. Przedstawiciel Narodowego Funduszu Zdrowia Oddział we Wrocławiu

2. Przedstawiciel Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Prezes Klubu przedstawił sprawozdanie z działalności Klubu oraz z obchodów „Jubileuszu – 25 lat działalności Klubu”.

W trakcie zebrania n/w osoby zostały wyróżnione ODZNAKĄ KLUBOWĄ :

ZŁOTĄ :

1. Gajewski Bogdan

2. Wadas Andrzej

3. Wituszyński Mirosław

4. Żemojtel Wiesław

SREBRNĄ :

1. Dolny Paweł

2. Surma Tadeusz

BRĄZOWĄ :

1. Bąk Zbigniew

2. Feliksik Mieczysław

3. Krzebiet Mieczysław

4. Orlikowski Piotr

5. Ostrouch Zbigniew

6. Stalmach Janusz

Za szczególną pomoc w organizacji „ JUBILEUSZU 25 – LAT KLUBU ” wyróżniono PODZIĘKOWANIEM:

1. Andrzej Sikorski – Naczelnik Sekcji Przewozów Pasażerskich we Wrocławiu PKP “Intercity” S.A. Zakład Zachodni.

2. Ryszard Tetelewski – Właściciel Firmy Ochrony „ Ronin Security ” we Wrocławiu.

Następnie odbyła się dyskusja, podczas której przedstawiano pomysły na dalsze działanie, jak również problemy na które napotykają Honorowi Krwiodawcy. W trakcie spotkania Goście zadeklarowali pomoc w rozwiązaniu wielu problemów, wskazując konkretne możliwości i warianty.

Poseł Sławomir Piechota zadeklarował m.in. pomoc w poszukiwaniu źródeł dofinansowania działalności Klubu, a także miejsca na spotkania Klubowe.

Mecenas Krzysztof Bramorski zapewnił o chęci i możliwości udzielenia pomocy prawnej zarówno członkom Klubu, jak i samemu Klubowi, w szczególności zaś w zapewnieniu poszanowania uprawnień pracowniczych honorowych krwiodawców.

SUGEROWANE TEMATY POMOCY:

1. Szeroko idąca pomoc przy pozyskaniu Firm i Przedsiębiorców w celu zgromadzenia środków finansowych na zakup autobusu – ambulansu do pobierania krwi dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu.

2. Pomoc w organizowaniu plenerowych imprez propagujących ideę czerwonokrzyską ze szczególnym uwzględnieniem honorowego Krwiodawstwa, które będą połączone z wyjazdowymi akcjami poboru krwi.

3. Pomoc w rozwiązywaniu problemów życiowych oraz zawodowych pozostających w potrzebie wolontariuszy HDK PCK

4. Nie wszyscy Pracodawcy przestrzegają Ustawy mówiącej o tym że Honorowemu Dawcy Krwi w dniu oddania krwi przysługuje dzień wolny od pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia.

5. Krwiodawca idąc do Lekarza Pierwszego Kontaktu nie jest przyjmowany poza kolejnością a najczęściej ze strony Pań w rejestracji pada informacja …. proszę spytać ludzi w kolejce czy mogę obsłużyć poza kolejnością… .

6. Lekarz Pierwszego Kontaktu kieruje do Lekarza Specjalisty i tam dopiero rozpoczyna się problem ponieważ aby dostać się do Specjalisty trzeba czekać niejednokrotnie całymi miesiącami.

7. Nieodpłatna Reklama Honorowego Krwiodawstwa w środkach masowego przekazu, wykorzystanie również telebimów itp. na terenach Dworców Kolejowych lub na monitorach reklamowych w kasach biletowych np. PKP

8. Rozpatrzenie możliwości udzielenia pomocy w rozwiązaniu problemów lokalowych RCK i K we Wrocławiu (Pani Doktor zwróciła uwagę, że obecne warunki lokalowe, pomimo przeprowadzonego niedawno remontu i rozbudowy RCK i K stają się nie wystarczające)

9. Rozpatrzenie możliwości wyróżniania Honorowych Krwiodawców Tytułem Zasłużony dla Miasta Wrocławia – oraz wyróżnianie odznaką lub dyplomem podpisanym przez Prezydenta Wrocławia.

10. Udzielenie pomocy w zakresie udostępnienia sali do zorganizowania naszych uroczystości klubowych. Padła propozycja, aby spróbować wykorzystać do zrobienia pikniku klubowego ogród Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu przy ul. Włodkowica.

Na zakończenie spotkania Decyzją Zarządu Klubu

TYTUŁEM HONOROWYM „ PRZYJACIEL KLUBU HDK PCK
przy PKP WROCŁAW GŁÓWNY ”

zostały wyróżnione:

1. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu.

2. Sławomir Piechota – Poseł na Sejm R.P.

3. Michał Jaros – Poseł na Sejm R.P.

Protokołował: Jacek Mikołajczyk

 

Zdjęcia ze spotkania w dziale galeria

 

 

 

image

 

.

Aktualności klubowe , , , ,

2 komentarze to “Listopadowe spotkanie”

  1. Jacek Mikołajczyk

    Witam serdecznie.
    Gdy dzisiaj, kilka dni po opisanym spotkaniu czytam o tym, co 04 listopada udało nam się wypracować, jakie sprawy zostały poruszone i jak poważne deklaracje pomocy polityków padły z ich ust, to dostrzegam, że dane nam było stworzyć wielką rzecz 🙂 Wyraźnie czuję, że jesteśmy uczestnikami wielkich spraw, cennych inicjatyw i wspaniałej współpracy. Takie działania bardzo mnie mobilizują do dalszych prac nad realizacją przyjętych wniosków. Cieszę się bardzo, że udało nam się stworzyć zespół oddanych działaczy (Nasz Klub), którzy nie szczędzą sił i czasu dla realizacji swoich marzeń, bo wszyscy wiemy, że marzenia nic nie kosztują, jednak ich realizacja jest droga 😉
    Pozdrawiam serdecznie.

    • Bardzo cieszę się z zaproszenia na spotkanie i mam nadzieję, że moja pomoc przyda się szczególnie tym Krwiodawcom, którzy pomagając potrzebującym nie mogą korzystać z przysługujących im przywilejów. Chciałbym też zająć się kwestią świetlicy na Brochowie – szczególnie, jeśli zostane radnym Wrocławia – to w końcu opócz sprawy klubowej także ważny problem w moim Okręgu Wyborczym. I jedna wskazówka: piknik spróbujemy zrobić w ogrodzie Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu przy ul. Włodkowica – tytułem małego sprostowania:-)

Leave a Reply

(required)

(required)