Strona główna » Aktualności klubowe » Przejawy aktywności społecznej naszych krwiodawców

Przejawy aktywności społecznej naszych krwiodawców

13 listopada 2010

Jacek ma 52 lata i oddaje 52-ty drugi litr krwi Szanowni koledzy i koleżanki Krwiodawczynie.

Miło mi poinformować, że Członek Zarządu naszego Klubu, kolega Jacek Mikołajczyk otrzymał propozycję kandydowania na Radnego Rady Miasta i Gminy Jelcz Laskowice. Uważam, że wszelkie przejawy aktywności społecznej są zjawiskiem pozytywnym, dlatego jestem przekonany, że nasz kolega Jacek, który tak aktywnie uczestniczy w pracach na rzecz idei czerwonokrzyskiej ze szczególnym uwzględnieniem honorowego krwiodawstwa podoła nowym obowiązkom, a zdobyte w dotychczasowej pracy społecznej doświadczenie będzie procentowało dla dobra społeczności jelczańsko laskowickiej. Jackowi, jako osobie skromnej nie wypada chwalić się swoimi osiągnięciami na niwie honorowego krwiodawstwa, dlatego pozwolę sobie na wymienienie kilku z nich. Jacek Został krwiodawcą 34 lata temu, w wieku 18 lat. W tym roku miał mały jubileusz, ponieważ skończył 52 lata życia i osiągnął ilość 52 litrów oddanej krwi. Przez wiele lat pełnił funkcję Wice Prezesa Klubu HDK przy Węźle PKP Wrocław Brochów. Z powodu zachodzących zmian Jacek kaddyduje na radnegoorganizacyjnych zmienił miejsce pracy i kilka lat temu przeniósł się do naszego Klubu HDK, gdzie pełni funkcję Członka Zarządu Klubu. Potrafi doskonale łączyć obowiązki służbowe z życiem osobistym i pracą społeczną. Za swoją działalność społeczną oraz długoletnie bezinteresowne oddawanie krwi został wyróżniony między innymi: Złotym Krzyżem Zasługi, Odznaką Honorową PCK II stopnia, jak również najwyższym i bardzo cenionym w śród krwiodawców wyróżnieniem „Kryształowe Serce”. Dlatego drodzy koledzy i koleżanki, jako Prezes Klubu pozwalam sobie w imieniu własnym oraz Was wszystkich poprzeć kandydaturę naszego kolegi Jacka Mikołajczyka na Radnego Rady Miasta i Gminy Jelcz Laskowice. Jest to dla naszego klubu duży zaszczyt, aby mieć w swoich szeregach tak oddanego społecznika, jakim jest Jacek Mikołajczyk.

Prezes Klubu Andrzej Grębla.

Aktualności klubowe , , ,

5 komentarzy to “Przejawy aktywności społecznej naszych krwiodawców”

 1. I tak trzymać !

 2. Jacek Mikołajczyk

  Witam serdecznie.
  Dziękuję drogi Kolego Andrzeju za dotrzymanie słowa 🙂 To przecież Ty, gdy dowiedziałeś się, że otrzymałem propozycję startu w Wyborach Samorządowych, w czasie gdy ja jeszcze nie podjąłem decyzji o uczestnictwie w nich, powiedziałeś, “no to Jacku, trzeba Ci będzie jakoś pomóc”. Teraz wiem, że Twoje słowa były szczere i prawdziwe. Bez względu na wynik wyborów, Twoja informacja o mojej działalności na rzecz HDK jest elementem cementującym naszą przyjaźń oraz zobowiązaniem do dalszej, owocnej współpracy na rzecz rozwoju Kolejarskiej Służby Krwi (i nie tylko).
  Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam serdecznie.
  Jacek M.

 3. Andrzej Grębla - Prezes Klubu HDK PCK przy PKP Wrocław Główny

  Jacku – znam Ciebie trochę lat i wiem że należysz do Ludzi którzy nie wyciągają ręki lecz pomagają. Gdyby we Władzach zasiadali Ludzie tacy jak Ty to napewno byłoby o wiele lepsze ponieważ jako prosty człowiek stąpając po stromych schodach zostałeś “kimś normalnym” w środowisku Kolejarskim jak i również w środowisku Honorowych Dawców Krwi.
  Niech każdy robi to co lubi, w czym się widzi i czuje najlepiej – nie dla fleszów itp – a wtedy napewno każdy może liczyć że nie ta dziwna polityka lecz rozsądek i uczciwość zwycięży. To jest Twój wizerunek. Niech inni biorą z Ciebie przykład !!!

 4. Drogi Jacku.
  Jako pierwszy w komentarzu do powyższego tematu chciałbym złożyć Ci gratulacje z powodu wyboru na RADNEGO RADY MIASTA I GMINY JELCZ LASKOWICE. Oby tak dalej.
  Powodzenia.
  Bolek

  • Jacek Mikołajczyk

   Witam Was wszystkich serdecznie moi Drodzy Przyjaciele Honorowi Krwiodawcy 🙂
   Dziękuję za przekazane gratulacje z powodu zdobycia Mandatu Radnego Rady Miasta i Gminy Jelcz Laskowice. Chcąc być szczerym, (innym być nie chcę i nie potrafię) to jeszcze nie bardzo odnalazłem się w tej nowej rzeczywistości. Dziękuję bardzo za wspaniałe poparcie, które w formie informacji zamieszczonej na naszej, prowadzonej przez Bolka i Jego syna Pawła stronie, pozwoliło Wyborcom zapoznać się z moimi osiągnięciami na niwie honorowego krwiodawstwa. Moje osiągnięcia są Naszymi wspólnymi, bo przecież od lat gramy w tej samej drużynie i ciągle na tą samą bramkę 🙂
   Może zabrzmi to trochę patetycznie, jednak nasza działalność oraz oddane przez nas honorowo litry krwi, przyczyniają się do poprawy zdrowia oraz ratowania życia naszych Braci Polaków, a czy może być cenniejszy dar od daru zdrowia i życia? Wsparcie jakie otrzymałem od Was bardzo mi pomogło w prowadzonej kampanii i jestem przekonany, że jest to proces ciągły, czyli mogę nadal na nie liczyć zarówno w naszej działalności czerwonokrzyskiej, jak i w pracy dla dobra mojego miasta Jelcza Laskowic.
   Jeszcze raz bardzo dziękuję 🙂
   Szczególne podziękowanie składam Zarządowi Klubu:
   Prezesowi Andrzejowi Grębli
   Wice Prezesowi Władysławowi Szczepańskiemu
   Sekretarzowi Jurkowi Śpiewakowi
   oraz Bogusi Marcinkowskiej, Stasiowi Sawickiemu i Bolkowi Dolnemu.
   Ty Bolku oraz Twój syn Paweł odwalacie kawał wspaniałej, bardzo dobrej roboty propagując honorowe krwiodawstwo przez prowadzenie naszej stronki internetowej. Już mało nam zostało do osiągnięcia mini rekordu 1000 (jednego tysiąca) unikalnych odwiedzin. Jesteście wielcy !!!
   Jacek Mikołajczyk
   Swoją drogą, to wspaniały prezent, aby z okazji Dni HDK otrzymać informację o wyborze przez Społeczeństwo swojego miasta na Radnego 🙂

Leave a Reply

(required)

(required)